||
S

STOKKA HOLDING AS923 773 479

Udlejning
Aktieselskab
Bekhuskaien 1 4014 STAVANGER, Norge

STOKKA HOLDING AS

Lukket 8. juni 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 6. nov. 2019 til 8. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
83.285
NOK
Årsresultat 2020
-88.003
NOK
Samlet egenkapital 2020
-18.275
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
83.285
Samlet årsresultat
-88.003
Samlede aktiver
207.216
Samlet gæld
225.491
Samlet egenkapital
-18.275

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
83.285
Samlede driftsomkostninger
151.273
Driftsresultat
-67.988
Finansielle indtægter/omkostninger
-28.400
Resultat før skat
-96.388
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-8.385
Samlet årsresultat
-88.003

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
30.000
Samlede omsætningsaktiver
177.216
Samlede aktiver
207.216
Kortfristet gæld
225.491
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
225.491
Indskudt kapital
40.000
Overført overskud
-58.275
Samlet egenkapital
-18.275
Samlet egenkapital og gæld
207.216

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt