||
O

OMAS EIENDOM AS916 829 809

Fast ejendom
Aktieselskab
Follovegen 13 7300 ORKANGER, Norge

OMAS EIENDOM AS

Lukket 19. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 2. mar. 2016 til 19. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
114.784
NOK
Årsresultat 2020
-216.405
NOK
Samlet egenkapital 2020
-268.391
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
114.784
Samlet årsresultat
-216.405
Samlede aktiver
2.056.916
Samlet gæld
2.325.307
Samlet egenkapital
-268.391

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
114.784
Samlede driftsomkostninger
150.576
Driftsresultat
-35.792
Finansielle indtægter/omkostninger
-124.296
Resultat før skat
-160.087
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
56.318
Samlet årsresultat
-216.405

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
2.047.018
Samlede omsætningsaktiver
9.897
Samlede aktiver
2.056.916
Kortfristet gæld
35.443
Langfristet gæld
2.289.864
Samlet gæld
2.325.307
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-292.821
Samlet egenkapital
-268.391
Samlet egenkapital og gæld
2.056.916

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom