||
R

ROSSELAND STORSENTER AS997 493 478

Udlejning
Aktieselskab
Nesvegen 21 4700 VENNESLA, Norge

ROSSELAND STORSENTER AS

Lukket 20. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 22. okt. 2011 til 20. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
38.150
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.295.853
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
38.150
Samlede aktiver
3.309.103
Samlet gæld
1.013.250
Samlet egenkapital
2.295.853

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
16.453
Driftsresultat
-16.453
Finansielle indtægter/omkostninger
65.453
Resultat før skat
49.000
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
10.850
Samlet årsresultat
38.150

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.015.543
Samlede omsætningsaktiver
293.560
Samlede aktiver
3.309.103
Kortfristet gæld
515.467
Langfristet gæld
497.783
Samlet gæld
1.013.250
Indskudt kapital
2.295.853
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
2.295.853
Samlet egenkapital og gæld
3.309.103

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt