||
S

SYVERSTAD EIENDOM AS984 047 797

Udlejning
Aktieselskab
Furuboveien 4 1786 HALDEN, Norge

SYVERSTAD EIENDOM AS

Lukket 30. oktober 2024, Frivillig likvidation
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, samt investering i næringsvirksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
22 år
- 14. jan. 2002 til 30. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-14.920
NOK
Samlet egenkapital 2023
21.986
NOK
Sidst opdateret: 13. sep. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-14.920
-10.967
Samlede aktiver
467.876
574.272
Samlet gæld
445.890
537.366
Samlet egenkapital
21.986
36.906

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
19.987
14.780
Driftsresultat
-19.987
-14.780
Finansielle indtægter/omkostninger
945
647
Resultat før skat
-19.042
-14.133
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-4.122
-3.166
Samlet årsresultat
-14.920
-10.967

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
467.876
574.272
Samlede aktiver
467.876
574.272
Kortfristet gæld
91.786
106.813
Langfristet gæld
354.104
430.553
Samlet gæld
445.890
537.366
Indskudt kapital
36.000
36.000
Overført overskud
-14.014
906
Samlet egenkapital
21.986
36.906
Samlet egenkapital og gæld
467.876
574.272

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt