||
S

STAURVIN AS919 910 100

Udlejning
Aktieselskab
c/o Ole Henrik Halseth 7288 SOKNEDAL, Norge

STAURVIN AS

Lukket 15. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 15. nov. 2017 til 15. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
687.200
NOK
Årsresultat 2021
26.832
NOK
Samlet egenkapital 2021
-85.399
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
687.200
Samlet årsresultat
26.832
Samlede aktiver
9.044.926
Samlet gæld
9.130.325
Samlet egenkapital
-85.399

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
687.200
Samlede driftsomkostninger
312.102
Driftsresultat
375.098
Finansielle indtægter/omkostninger
-348.266
Resultat før skat
26.832
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
26.832

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
9.148.325
Samlede omsætningsaktiver
-103.399
Samlede aktiver
9.044.926
Kortfristet gæld
1.044.585
Langfristet gæld
8.085.740
Samlet gæld
9.130.325
Indskudt kapital
13.692
Overført overskud
-99.091
Samlet egenkapital
-85.399
Samlet egenkapital og gæld
9.044.926

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt