||
K

KANALEN UTLEIE AS998 410 010

Udlejning
Aktieselskab
Kanalvegen 18 6010 ÅLESUND, Norge

KANALEN UTLEIE AS

Lukket 24. januar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 18. jun. 2012 til 24. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
330.988
NOK
Årsresultat 2021
-201.742
NOK
Samlet egenkapital 2021
-923.389
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
330.988
Samlet årsresultat
-201.742
Samlede aktiver
974.957
Samlet gæld
1.898.346
Samlet egenkapital
-923.389

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
330.988
Samlede driftsomkostninger
517.215
Driftsresultat
-186.227
Finansielle indtægter/omkostninger
-15.515
Resultat før skat
-201.742
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-201.742

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
202.812
Samlede omsætningsaktiver
772.145
Samlede aktiver
974.957
Kortfristet gæld
1.698.346
Langfristet gæld
200.000
Samlet gæld
1.898.346
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-953.389
Samlet egenkapital
-923.389
Samlet egenkapital og gæld
974.957

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt