||
S

SPIRA AS968 096 850

Udlejning
Aktieselskab
Botner Gård 2217 HOKKÅSEN, Norge

SPIRA AS

Lukket 12. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 12. mar. 1995 til 12. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.493.982
NOK
Årsresultat 2022
2.638.947
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.534.771
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.493.982
Samlet årsresultat
2.638.947
Samlede aktiver
8.353.919
Samlet gæld
819.148
Samlet egenkapital
7.534.771

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.493.982
Samlede driftsomkostninger
172.269
Driftsresultat
3.321.713
Finansielle indtægter/omkostninger
50.027
Resultat før skat
3.371.740
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
732.793
Samlet årsresultat
2.638.947

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
142.751
Samlede omsætningsaktiver
8.211.168
Samlede aktiver
8.353.919
Kortfristet gæld
203.260
Langfristet gæld
615.888
Samlet gæld
819.148
Indskudt kapital
102.100
Overført overskud
7.432.671
Samlet egenkapital
7.534.771
Samlet egenkapital og gæld
8.353.919

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt