||
S

STAN BYGG AS829 129 892

Entreprørvirksomhed
Aktieselskab
Martha Cochs vei 52 3962 STATHELLE, Norge

STAN BYGG AS

Lukket 22. januar 2025, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

STAN BYGG AS KONKURSBO
Bygge- og håndverkertjenester, herunder snekkerarbeid, maling, sparkling, flislegging, rehabilitering og renovasjon av bygg, betongarbeid, forskaling, støping, takarbeid samt andre tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Bygge- og håndverkertjenester, herunder snekkerarbeid, maling, sparkling, flislegging, rehabilitering og renovasjon av bygg, betongarbeid, forskaling, støping, takarbeid.

Nøgleord

byggeribeboelseshuseneboligerflerbolighusboligblokkerfabrikkerverkstedersykehusskolerkontorbygningerhotellerbutikkerkjøpesentrarestauranterlufthavnsbygningeridrettshallerparkeringshuslagerbyggkirkerprefabrikkerte bygningerombyggingreparasjonvedlikehold

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 2. maj 2022 til 22. jan. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
7

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
6.176.950
NOK
Årsresultat 2022
-281.409
NOK
Samlet egenkapital 2022
-256.979
NOK
Sidst opdateret: 12. dec. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
6.176.950
Samlet årsresultat
-281.409
Samlede aktiver
1.899.507
Samlet gæld
2.156.486
Samlet egenkapital
-256.979

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
6.176.950
Samlede driftsomkostninger
6.526.687
Driftsresultat
-349.737
Finansielle indtægter/omkostninger
-11.911
Resultat før skat
-361.648
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-80.239
Samlet årsresultat
-281.409

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
519.106
Samlede omsætningsaktiver
1.380.402
Samlede aktiver
1.899.507
Kortfristet gæld
1.932.628
Langfristet gæld
223.858
Samlet gæld
2.156.486
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-281.409
Samlet egenkapital
-256.979
Samlet egenkapital og gæld
1.899.507

Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.2
Primær industrigruppe
Opførelse af bygninger
41.20
Industrigruppe
Opførelse af bygninger
41.200
Industrigruppe
Opførelse af bygninger