||
F

FRØYSHOV EIENDOM AS928 944 522

Udlejning
Aktieselskab
Vestfoldgata 12 3208 SANDEFJORD, Norge

FRØYSHOV EIENDOM AS

Lukket 11. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 11. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.547.340
NOK
Årsresultat 2021
753.865
NOK
Samlet egenkapital 2021
6.382.629
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.547.340
Samlet årsresultat
753.865
Samlede aktiver
6.856.195
Samlet gæld
473.566
Samlet egenkapital
6.382.629

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.547.340
Samlede driftsomkostninger
532.590
Driftsresultat
1.014.751
Finansielle indtægter/omkostninger
-48.255
Resultat før skat
966.495
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
212.630
Samlet årsresultat
753.865

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.270.839
Samlede omsætningsaktiver
1.585.356
Samlede aktiver
6.856.195
Kortfristet gæld
54.336
Langfristet gæld
419.230
Samlet gæld
473.566
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
6.282.629
Samlet egenkapital
6.382.629
Samlet egenkapital og gæld
6.856.195

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt