||
G

G&D EIENDOM AS912 750 914

Udlejning
Aktieselskab
Toraldåsen 36 4886 GRIMSTAD, Norge

G&D EIENDOM AS

Lukket 12. februar 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 14. nov. 2013 til 12. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.166.271
NOK
Årsresultat 2022
330.402
NOK
Samlet egenkapital 2022
28.341
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.166.271
Samlet årsresultat
330.402
Samlede aktiver
137.264
Samlet gæld
108.923
Samlet egenkapital
28.341

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.166.271
Samlede driftsomkostninger
685.340
Driftsresultat
480.931
Finansielle indtægter/omkostninger
-52.247
Resultat før skat
428.684
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
98.282
Samlet årsresultat
330.402

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
137.264
Samlede aktiver
137.264
Kortfristet gæld
108.923
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
108.923
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-1.659
Samlet egenkapital
28.341
Samlet egenkapital og gæld
137.264

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt