||
A

AKER BRYGGE TRADING AS993 967 084

Udlejning
Aktieselskab
RTB AS Stortingsgata 10 0161 OSLO, Norge

AKER BRYGGE TRADING AS

Lukket 1. april 2025, Insolvensbehandling
Kjøpe og selge verdipapirer, kjøp og salg av valuta, eiendommer, forvaltning av egne midler samt delta i andre selskaper
Investeringsvirksomhet innenfor verdipapier, valuta og eiendom

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 16. apr. 2009 til 1. apr. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2018
56.373
NOK
Årsresultat 2018
-7.977.001
NOK
Samlet egenkapital 2018
2.842.685
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2018
Samlede driftsindtægter
56.373
Samlet årsresultat
-7.977.001
Samlede aktiver
7.539.605
Samlet gæld
4.696.920
Samlet egenkapital
2.842.685

R&T

År2018
Samlede driftsindtægter
56.373
Samlede driftsomkostninger
15.045.738
Driftsresultat
-14.989.366
Finansielle indtægter/omkostninger
7.012.365
Resultat før skat
-7.977.001
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-7.977.001

Balanceoversigt

År2018
Samlede anlægsaktiver
2.769.597
Samlede omsætningsaktiver
4.770.008
Samlede aktiver
7.539.605
Kortfristet gæld
1.010.436
Langfristet gæld
3.686.484
Samlet gæld
4.696.920
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
2.742.685
Samlet egenkapital
2.842.685
Samlet egenkapital og gæld
7.539.605

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt