ATLANT ENTREPRENØR SVS AS
Lukket 29. oktober 2024, InsolvensbehandlingATLANT ENTREPRENØR SVS AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Handel, produksjon, entreprenørvirksomhet,
konsulentvirksomhet og hva som dermed står
i forbindelse.
Handel, produksjon, entreprenørvirksomhet, konsulentvirksomhet og hva
som dermed står i forbindelse.
Nøgleord
byggeribeboelseshuseneboligerflerbolighusboligblokkerfabrikkerverkstedersykehusskolerkontorbygningerhotellerbutikkerkjøpesentrarestauranterlufthavnsbygningeridrettshallerparkeringshuslagerbyggkirkerprefabrikkerte bygningerombyggingreparasjonvedlikehold
Organisation
- Adm. direktør
- HH
Haavard Høie1971
- Bestyrelsesformand
- AM
- Driftstid
- 29 år
- - 28. dec. 1995 til 29. okt. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2017
- -4.247.110
- NOK
- Årsresultat 2017
- -23.873.699
- NOK
- Samlet egenkapital 2017
- -20.394.777
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
HH 1971 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AM | Bestyrelsesformand | - |
HH 1971 | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2017 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | -4.247.110 |
Samlet årsresultat | -23.873.699 |
Samlede aktiver | 70.882.867 |
Samlet gæld | 91.277.644 |
Samlet egenkapital | -20.394.777 |
R&T
| År | 2017 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | -4.247.110 |
Samlede driftsomkostninger | 25.976.674 |
Driftsresultat | -30.223.784 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -550.447 |
Resultat før skat | -30.774.231 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -6.900.532 |
Samlet årsresultat | -23.873.699 |
Balanceoversigt
| År | 2017 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 23.641.656 |
Samlede omsætningsaktiver | 47.241.211 |
Samlede aktiver | 70.882.867 |
Kortfristet gæld | 73.100.644 |
Langfristet gæld | 18.177.000 |
Samlet gæld | 91.277.644 |
Indskudt kapital | 500.000 |
Overført overskud | -20.894.777 |
Samlet egenkapital | -20.394.777 |
Samlet egenkapital og gæld | 70.882.867 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.2
Primær industrigruppe
Opførelse af bygninger
41.20
Industrigruppe
Opførelse af bygninger
41.200
Industrigruppe
Opførelse af bygninger