||
S

SOMMERROGT 17 DA984 636 725

Udlejning
Ansvarligt selskab med delt ansvar
c/o Höegh Eiendom AS Parkveien 55 0256 OSLO, Norge

SOMMERROGT 17 DA

Lukket 29. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
20 år
- 1. mar. 2003 til 29. nov. 2023
Type
Ansvarligt selskab med delt ansvar
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.598.836
NOK
Årsresultat 2022
2.875.698
NOK
Samlet egenkapital 2022
-21.580.421
NOK
Sidst opdateret: 1. sep. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Forretningsfører-
Kontaktperson-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar), Bestyrelsesmedlem-
S
SIMKAP AS
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-
S
SOMMERROGT 17 AS
Deltager med proratarisk ansvar (delt ansvar)-

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 27. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.598.836
Samlet årsresultat
2.875.698
Samlede aktiver
48.166.277
Samlet gæld
69.746.698
Samlet egenkapital
-21.580.421

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.598.836
Samlede driftsomkostninger
7.714.349
Driftsresultat
4.884.487
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.008.789
Resultat før skat
2.875.698
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
2.875.698

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
41.784.930
Samlede omsætningsaktiver
6.381.347
Samlede aktiver
48.166.277
Kortfristet gæld
1.519.698
Langfristet gæld
68.227.000
Samlet gæld
69.746.698
Indskudt kapital
0
Overført overskud
-21.580.421
Samlet egenkapital
-21.580.421
Samlet egenkapital og gæld
48.166.277

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt