||
V

VESTVIK EIENDOM AS980 593 274

Udlejning
Aktieselskab
Volhaugvegen 18 7650 VERDAL, Norge

VESTVIK EIENDOM AS

Lukket 18. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
24 år
- 9. apr. 1999 til 18. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
330.660
NOK
Årsresultat 2022
41.466
NOK
Samlet egenkapital 2022
460.706
NOK
Sidst opdateret: 24. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 24. jul. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
330.660
Samlet årsresultat
41.466
Samlede aktiver
2.173.626
Samlet gæld
1.712.919
Samlet egenkapital
460.706

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
330.660
Samlede driftsomkostninger
197.522
Driftsresultat
133.138
Finansielle indtægter/omkostninger
-79.977
Resultat før skat
53.161
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
11.695
Samlet årsresultat
41.466

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.169.704
Samlede omsætningsaktiver
3.922
Samlede aktiver
2.173.626
Kortfristet gæld
68.571
Langfristet gæld
1.644.348
Samlet gæld
1.712.919
Indskudt kapital
364.000
Overført overskud
96.706
Samlet egenkapital
460.706
Samlet egenkapital og gæld
2.173.625

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt