FRISK RENHOLD AS
Lukket 14. august 2024, InsolvensbehandlingFRISK RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Renholdsfirma >> Frisk-Renhold.no
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- MJ
- Bestyrelsesformand
- MJ
- Driftstid
- 24 år
- - 28. aug. 2000 til 14. aug. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2019
- 18.475.881
- NOK
- Årsresultat 2019
- 647.046
- NOK
- Samlet egenkapital 2019
- -95.710
- NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MJ | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MJ | Bestyrelsesformand | - |
| Bestyrelsesmedlem | - | |
TM | Suppleant | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 18.475.881 |
Samlet årsresultat | 647.046 |
Samlede aktiver | 6.686.288 |
Samlet gæld | 6.781.998 |
Samlet egenkapital | -95.710 |
R&T
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 18.475.881 |
Samlede driftsomkostninger | 17.605.557 |
Driftsresultat | 870.324 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -223.278 |
Resultat før skat | 647.046 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | 647.046 |
Balanceoversigt
| År | 2019 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 4.673.134 |
Samlede omsætningsaktiver | 2.013.154 |
Samlede aktiver | 6.686.288 |
Kortfristet gæld | 5.410.538 |
Langfristet gæld | 1.371.460 |
Samlet gæld | 6.781.998 |
Indskudt kapital | 2.744.904 |
Overført overskud | -2.840.614 |
Samlet egenkapital | -95.710 |
Samlet egenkapital og gæld | 6.686.288 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger