||
B

BUVIK TRAFIKKSENTER EIENDOM AS914 325 641

Udlejning
Aktieselskab
c/o Marie Dyndal Brekkavegen 37 7350 BUVIKA, Norge

BUVIK TRAFIKKSENTER EIENDOM AS

Lukket 20. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 20. okt. 2014 til 20. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.235.670
NOK
Årsresultat 2022
523.378
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.179.505
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.235.670
Samlet årsresultat
523.378
Samlede aktiver
6.161.333
Samlet gæld
4.981.828
Samlet egenkapital
1.179.505

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.235.670
Samlede driftsomkostninger
434.406
Driftsresultat
801.264
Finansielle indtægter/omkostninger
-130.069
Resultat før skat
671.195
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
147.817
Samlet årsresultat
523.378

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.200.153
Samlede omsætningsaktiver
961.179
Samlede aktiver
6.161.333
Kortfristet gæld
921.500
Langfristet gæld
4.060.328
Samlet gæld
4.981.828
Indskudt kapital
984.830
Overført overskud
194.675
Samlet egenkapital
1.179.505
Samlet egenkapital og gæld
6.161.333

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt