||
M

MARCUS THRANES VEI 6 EIENDOM AS925 513 067

Udlejning
Aktieselskab
Karenslyst allé 12 0278 OSLO, Norge

MARCUS THRANES VEI 6 EIENDOM AS

Lukket 27. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 20. aug. 2020 til 27. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.212.403
NOK
Årsresultat 2022
587.384
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.456.766
NOK
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.212.403
Samlet årsresultat
587.384
Samlede aktiver
2.231.363
Samlet gæld
774.598
Samlet egenkapital
1.456.766

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.212.403
Samlede driftsomkostninger
468.732
Driftsresultat
743.671
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
743.671
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
156.287
Samlet årsresultat
587.384

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.275.306
Samlede omsætningsaktiver
956.057
Samlede aktiver
2.231.363
Kortfristet gæld
748.631
Langfristet gæld
25.967
Samlet gæld
774.598
Indskudt kapital
1.423.642
Overført overskud
33.124
Samlet egenkapital
1.456.766
Samlet egenkapital og gæld
2.231.363

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt