||
A

AS-EIENDOM AS914 204 577

Udlejning
Aktieselskab
Dronningens gate 22 7011 TRONDHEIM, Norge

AS-EIENDOM AS

Lukket 6. januar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 24. sep. 2014 til 6. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
17.308.690
NOK
Årsresultat 2020
-1.817.358
NOK
Samlet egenkapital 2020
597.151
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
17.308.690
Samlet årsresultat
-1.817.358
Samlede aktiver
28.433.428
Samlet gæld
27.836.277
Samlet egenkapital
597.151

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
17.308.690
Samlede driftsomkostninger
18.007.377
Driftsresultat
-698.687
Finansielle indtægter/omkostninger
-809.259
Resultat før skat
-1.507.947
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
309.411
Samlet årsresultat
-1.817.358

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
3.932.487
Samlede omsætningsaktiver
24.500.941
Samlede aktiver
28.433.428
Kortfristet gæld
4.322.177
Langfristet gæld
23.514.100
Samlet gæld
27.836.277
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
567.151
Samlet egenkapital
597.151
Samlet egenkapital og gæld
28.433.428

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt