||
M

MRBT HOLDING AS924 293 357

Udlejning
Aktieselskab
Kragerudveien 50 2013 SKJETTEN, Norge

MRBT HOLDING AS

Lukket 6. juli 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 19. dec. 2019 til 6. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
12.000
NOK
Årsresultat 2021
-21.257
NOK
Samlet egenkapital 2021
-20.042
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
12.000
Samlet årsresultat
-21.257
Samlede aktiver
800.529
Samlet gæld
820.571
Samlet egenkapital
-20.042

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
12.000
Samlede driftsomkostninger
39.254
Driftsresultat
-27.254
Finansielle indtægter/omkostninger
1
Resultat før skat
-27.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-5.996
Samlet årsresultat
-21.257

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
53.496
Samlede omsætningsaktiver
747.033
Samlede aktiver
800.529
Kortfristet gæld
820.571
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
820.571
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-50.042
Samlet egenkapital
-20.042
Samlet egenkapital og gæld
800.529

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt