||
L

LONES EIENDOM AS927 431 831

Udlejning
Aktieselskab
Østre Strandgate 25 4610 KRISTIANSAND S, Norge

LONES EIENDOM AS

Lukket 19. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 16. jul. 2021 til 19. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
420.000
NOK
Årsresultat 2022
11.964
NOK
Samlet egenkapital 2022
95.303
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-

Andre

NavnRolleAktier
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
420.000
Samlet årsresultat
11.964
Samlede aktiver
1.787.258
Samlet gæld
1.691.955
Samlet egenkapital
95.303

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
420.000
Samlede driftsomkostninger
65.763
Driftsresultat
354.237
Finansielle indtægter/omkostninger
-338.899
Resultat før skat
15.338
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
3.374
Samlet årsresultat
11.964

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.110.917
Samlede omsætningsaktiver
676.341
Samlede aktiver
1.787.258
Kortfristet gæld
178.955
Langfristet gæld
1.513.000
Samlet gæld
1.691.955
Indskudt kapital
41.547
Overført overskud
53.756
Samlet egenkapital
95.303
Samlet egenkapital og gæld
1.787.258

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt