||
C

COATES ELEKTROMOTOR AS988 228 435

Udlejning
Aktieselskab
Årvollskogen 42 1529 MOSS, Norge

COATES ELEKTROMOTOR AS

Lukket 9. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 21. maj 2005 til 9. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
6.416.389
NOK
Årsresultat 2021
375.761
NOK
Samlet egenkapital 2021
649.264
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
6.416.389
Samlet årsresultat
375.761
Samlede aktiver
3.426.406
Samlet gæld
2.777.141
Samlet egenkapital
649.264

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
6.416.389
Samlede driftsomkostninger
5.811.127
Driftsresultat
605.262
Finansielle indtægter/omkostninger
-229.501
Resultat før skat
375.761
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
375.761

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
744.797
Samlede omsætningsaktiver
2.681.609
Samlede aktiver
3.426.406
Kortfristet gæld
2.518.900
Langfristet gæld
258.241
Samlet gæld
2.777.141
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
549.264
Samlet egenkapital
649.264
Samlet egenkapital og gæld
3.426.406

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt