||
S

STORMYRGÅRDEN AS986 436 979

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

STORMYRGÅRDEN AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 17. jan. 2004 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.533.475
NOK
Årsresultat 2022
1.717.447
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.543.764
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.533.475
Samlet årsresultat
1.717.447
Samlede aktiver
23.031.950
Samlet gæld
15.488.186
Samlet egenkapital
7.543.764

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.533.475
Samlede driftsomkostninger
1.373.783
Driftsresultat
3.159.692
Finansielle indtægter/omkostninger
-957.526
Resultat før skat
2.202.166
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
484.719
Samlet årsresultat
1.717.447

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
22.451.700
Samlede omsætningsaktiver
580.250
Samlede aktiver
23.031.950
Kortfristet gæld
807.616
Langfristet gæld
14.680.570
Samlet gæld
15.488.186
Indskudt kapital
3.928.170
Overført overskud
3.615.594
Samlet egenkapital
7.543.764
Samlet egenkapital og gæld
23.031.950

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt