||
S

SPG ELDREBOLIGER AS918 037 845

Udlejning
Aktieselskab
c/o Scandinavian Property Group AS Ruseløkkveien 30 0251 OSLO, Norge

SPG ELDREBOLIGER AS

Lukket 6. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 10. nov. 2016 til 6. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
830.224
NOK
Årsresultat 2022
557.253
NOK
Samlet egenkapital 2022
123.548
NOK
Sidst opdateret: 1. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
830.224
Samlet årsresultat
557.253
Samlede aktiver
1.182.211
Samlet gæld
1.058.663
Samlet egenkapital
123.548

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
830.224
Samlede driftsomkostninger
105.328
Driftsresultat
724.896
Finansielle indtægter/omkostninger
-5.124
Resultat før skat
719.772
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
162.519
Samlet årsresultat
557.253

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
1.182.211
Samlede aktiver
1.182.211
Kortfristet gæld
1.058.663
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
1.058.663
Indskudt kapital
123.548
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
123.548
Samlet egenkapital og gæld
1.182.211

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt