||
H

HOLUM INDUSTRIEIENDOM AS947 674 099

Udlejning
Aktieselskab
Toppemyr 2A 5136 MJØLKERÅEN, Norge

HOLUM INDUSTRIEIENDOM AS

Lukket 4. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 4. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.812.953
NOK
Årsresultat 2022
116.426
NOK
Samlet egenkapital 2022
14.007.741
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.812.953
Samlet årsresultat
116.426
Samlede aktiver
25.889.676
Samlet gæld
11.881.935
Samlet egenkapital
14.007.741

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.812.953
Samlede driftsomkostninger
2.252.836
Driftsresultat
560.117
Finansielle indtægter/omkostninger
-410.865
Resultat før skat
149.252
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
32.826
Samlet årsresultat
116.426

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
25.016.246
Samlede omsætningsaktiver
873.430
Samlede aktiver
25.889.676
Kortfristet gæld
658.614
Langfristet gæld
11.223.321
Samlet gæld
11.881.935
Indskudt kapital
7.460.000
Overført overskud
6.547.741
Samlet egenkapital
14.007.741
Samlet egenkapital og gæld
25.889.676

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt