||
L

LYGREGÅRDEN EIENDOM AS822 828 132

Udlejning
Aktieselskab
Leknestangen 135 5593 SKÅNEVIK, Norge

LYGREGÅRDEN EIENDOM AS

Lukket 2. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 31. maj 2019 til 2. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
250.000
NOK
Årsresultat 2020
-61.715
NOK
Samlet egenkapital 2020
-275.742
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
250.000
Samlet årsresultat
-61.715
Samlede aktiver
3.136.545
Samlet gæld
3.412.287
Samlet egenkapital
-275.742

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
250.000
Samlede driftsomkostninger
184.813
Driftsresultat
65.187
Finansielle indtægter/omkostninger
-126.902
Resultat før skat
-61.715
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-61.715

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
3.056.543
Samlede omsætningsaktiver
80.002
Samlede aktiver
3.136.545
Kortfristet gæld
424.527
Langfristet gæld
2.987.759
Samlet gæld
3.412.287
Indskudt kapital
163.500
Overført overskud
-439.242
Samlet egenkapital
-275.742
Samlet egenkapital og gæld
3.136.545

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt