||
A

ANØY HOLDING AS996 270 920

Udlejning
Aktieselskab
5335 HERNAR, Norge

ANØY HOLDING AS

Lukket 23. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 8. dec. 2010 til 23. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
224.450
NOK
Årsresultat 2022
134.620
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.342.294
NOK
Sidst opdateret: 21. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
224.450
Samlet årsresultat
134.620
Samlede aktiver
3.379.649
Samlet gæld
37.355
Samlet egenkapital
3.342.294

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
224.450
Samlede driftsomkostninger
83.655
Driftsresultat
140.795
Finansielle indtægter/omkostninger
31.180
Resultat før skat
171.975
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
37.355
Samlet årsresultat
134.620

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.202.690
Samlede omsætningsaktiver
176.959
Samlede aktiver
3.379.649
Kortfristet gæld
37.355
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
37.355
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
3.242.294
Samlet egenkapital
3.342.294
Samlet egenkapital og gæld
3.379.649

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt