||
F

FRÆNA EIENDOM AS913 716 159

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Pro Gym Molde AS Julsundvegen 49 6412 MOLDE, Norge

FRÆNA EIENDOM AS

Lukket 19. februar 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 3. jun. 2014 til 19. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
600.000
NOK
Årsresultat 2022
269.052
NOK
Samlet egenkapital 2022
-933.803
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
600.000
Samlet årsresultat
269.052
Samlede aktiver
2.768.128
Samlet gæld
3.701.931
Samlet egenkapital
-933.803

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
600.000
Samlede driftsomkostninger
131.704
Driftsresultat
468.296
Finansielle indtægter/omkostninger
-199.244
Resultat før skat
269.052
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
269.052

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.687.000
Samlede omsætningsaktiver
81.128
Samlede aktiver
2.768.128
Kortfristet gæld
941.851
Langfristet gæld
2.760.080
Samlet gæld
3.701.931
Indskudt kapital
344.334
Overført overskud
-1.278.137
Samlet egenkapital
-933.803
Samlet egenkapital og gæld
2.768.128

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom