||
H

HAMMERS AS991 693 483

Udlejning
Aktieselskab
Hølen verft 7D 3260 LARVIK, Norge

HAMMERS AS

Lukket 27. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 2. okt. 2007 til 27. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
741.802
NOK
Årsresultat 2021
58.917
NOK
Samlet egenkapital 2021
517.900
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
741.802
Samlet årsresultat
58.917
Samlede aktiver
687.128
Samlet gæld
169.228
Samlet egenkapital
517.900

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
741.802
Samlede driftsomkostninger
671.835
Driftsresultat
69.968
Finansielle indtægter/omkostninger
383
Resultat før skat
70.350
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
11.433
Samlet årsresultat
58.917

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
687.128
Samlede aktiver
687.128
Kortfristet gæld
169.228
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
169.228
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
417.900
Samlet egenkapital
517.900
Samlet egenkapital og gæld
687.128

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt