||
D

DALSÆT INVEST AS985 720 630

Udlejning
Aktieselskab
Gamle Leirdals vei 16 1081 OSLO, Norge

DALSÆT INVEST AS

Lukket 25. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
20 år
- 26. maj 2003 til 25. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.281.841
NOK
Årsresultat 2022
4.178.089
NOK
Samlet egenkapital 2022
11.773.677
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.281.841
Samlet årsresultat
4.178.089
Samlede aktiver
11.966.649
Samlet gæld
192.972
Samlet egenkapital
11.773.677

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.281.841
Samlede driftsomkostninger
2.954.765
Driftsresultat
327.076
Finansielle indtægter/omkostninger
4.035.778
Resultat før skat
4.362.854
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
184.765
Samlet årsresultat
4.178.089

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.484.019
Samlede omsætningsaktiver
9.482.630
Samlede aktiver
11.966.649
Kortfristet gæld
192.972
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
192.972
Indskudt kapital
1.200.000
Overført overskud
10.573.677
Samlet egenkapital
11.773.677
Samlet egenkapital og gæld
11.966.649

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt