||
B

BIRKELAND HANDELSENTER AS929 505 670

Udlejning
Aktieselskab
Lygnaveien 979 4595 TINGVATN, Norge

BIRKELAND HANDELSENTER AS

Lukket 1. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 26. jul. 2022 til 1. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
3

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
463.455
NOK
Årsresultat 2022
-106.100
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.801.786
NOK
Sidst opdateret: 14. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
463.455
Samlet årsresultat
-106.100
Samlede aktiver
4.223.785
Samlet gæld
421.998
Samlet egenkapital
3.801.786

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
463.455
Samlede driftsomkostninger
610.136
Driftsresultat
-146.681
Finansielle indtægter/omkostninger
2.194
Resultat før skat
-144.487
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-38.387
Samlet årsresultat
-106.100

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.688.492
Samlede omsætningsaktiver
535.293
Samlede aktiver
4.223.785
Kortfristet gæld
36.191
Langfristet gæld
385.807
Samlet gæld
421.998
Indskudt kapital
3.801.786
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
3.801.786
Samlet egenkapital og gæld
4.223.785

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt