||
B

B. B. EIENDOM ANS987 269 456

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Torneveien 21 1454 FAGERSTRAND, Norge

B. B. EIENDOM ANS

Lukket 7. juli 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Driftstid
19 år
- 13. okt. 2004 til 7. jul. 2023
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2017
2.519.704
NOK
Årsresultat 2017
1.006.759
NOK
Samlet egenkapital 2017
-605.053
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Kontaktperson, Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-

Andre

NavnRolleAktier
A
ABACUS RATIO AS
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2017
Samlede driftsindtægter
2.519.704
Samlet årsresultat
1.006.759
Samlede aktiver
14.601.642
Samlet gæld
15.206.695
Samlet egenkapital
-605.053

R&T

År2017
Samlede driftsindtægter
2.519.704
Samlede driftsomkostninger
1.052.207
Driftsresultat
1.467.497
Finansielle indtægter/omkostninger
-460.738
Resultat før skat
1.006.759
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
1.006.759

Balanceoversigt

År2017
Samlede anlægsaktiver
13.318.101
Samlede omsætningsaktiver
1.283.541
Samlede aktiver
14.601.642
Kortfristet gæld
449.225
Langfristet gæld
14.757.470
Samlet gæld
15.206.695
Indskudt kapital
0
Overført overskud
-605.053
Samlet egenkapital
-605.053
Samlet egenkapital og gæld
14.601.642

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt