||
I

INDIGO EIGEDOM AS924 791 357

Udlejning
Aktieselskab
Bolignummer H0702 Rådhusgata 4B 4306 SANDNES, Norge

INDIGO EIGEDOM AS

Lukket 9. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 18. mar. 2020 til 9. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
544.680
NOK
Årsresultat 2022
-88.990
NOK
Samlet egenkapital 2022
-679.748
NOK
Sidst opdateret: 22. aug. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
544.680
Samlet årsresultat
-88.990
Samlede aktiver
5.169.124
Samlet gæld
5.848.871
Samlet egenkapital
-679.748

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
544.680
Samlede driftsomkostninger
347.515
Driftsresultat
197.165
Finansielle indtægter/omkostninger
-286.155
Resultat før skat
-88.990
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-88.990

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.127.500
Samlede omsætningsaktiver
41.624
Samlede aktiver
5.169.124
Kortfristet gæld
111.170
Langfristet gæld
5.737.701
Samlet gæld
5.848.871
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-709.748
Samlet egenkapital
-679.748
Samlet egenkapital og gæld
5.169.124

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt