||
N

NORDØYVEGEN 35 AS997 665 996

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

NORDØYVEGEN 35 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 2. dec. 2011 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.002.830
NOK
Årsresultat 2022
1.327.594
NOK
Samlet egenkapital 2022
9.453.014
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.002.830
Samlet årsresultat
1.327.594
Samlede aktiver
13.312.447
Samlet gæld
3.859.433
Samlet egenkapital
9.453.014

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.002.830
Samlede driftsomkostninger
302.693
Driftsresultat
1.700.137
Finansielle indtægter/omkostninger
1.908
Resultat før skat
1.702.045
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
374.451
Samlet årsresultat
1.327.594

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
12.543.995
Samlede omsætningsaktiver
768.452
Samlede aktiver
13.312.447
Kortfristet gæld
3.259.433
Langfristet gæld
600.000
Samlet gæld
3.859.433
Indskudt kapital
7.008.295
Overført overskud
2.444.719
Samlet egenkapital
9.453.014
Samlet egenkapital og gæld
13.312.447

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt