||
H

HENRIKSENGÅRDEN AS813 112 272

Udlejning
Aktieselskab
Olav V gate 100 8004 BODØ, Norge

HENRIKSENGÅRDEN AS

Lukket 20. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 5. feb. 2014 til 20. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
333.440
NOK
Årsresultat 2021
648.923
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.522.157
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
333.440
Samlet årsresultat
648.923
Samlede aktiver
2.125.403
Samlet gæld
603.245
Samlet egenkapital
1.522.157

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
333.440
Samlede driftsomkostninger
197.268
Driftsresultat
136.172
Finansielle indtægter/omkostninger
695.828
Resultat før skat
832.000
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
183.077
Samlet årsresultat
648.923

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.507.403
Samlede omsætningsaktiver
618.000
Samlede aktiver
2.125.403
Kortfristet gæld
603.245
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
603.245
Indskudt kapital
1.032.888
Overført overskud
489.269
Samlet egenkapital
1.522.157
Samlet egenkapital og gæld
2.125.403

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt