||
B

BYRÅET EIGEDOM AS816 282 942

Udlejning
Aktieselskab
Hatlandsmyro 11 5412 STORD, Norge

BYRÅET EIGEDOM AS

Lukket 16. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 24. nov. 2015 til 16. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
745.680
NOK
Årsresultat 2022
87.018
NOK
Samlet egenkapital 2022
864.701
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 28. nov. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
745.680
Samlet årsresultat
87.018
Samlede aktiver
6.156.807
Samlet gæld
5.292.106
Samlet egenkapital
864.701

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
745.680
Samlede driftsomkostninger
459.247
Driftsresultat
286.433
Finansielle indtægter/omkostninger
-174.844
Resultat før skat
111.589
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
24.571
Samlet årsresultat
87.018

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.468.062
Samlede omsætningsaktiver
688.745
Samlede aktiver
6.156.807
Kortfristet gæld
542.714
Langfristet gæld
4.749.392
Samlet gæld
5.292.106
Indskudt kapital
22.284
Overført overskud
842.417
Samlet egenkapital
864.701
Samlet egenkapital og gæld
6.156.807

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt