||
S

SCANDI-TAK INVEST AS940 715 318

Udlejning
Aktieselskab
Vestre Rosten 102 7075 TILLER, Norge

SCANDI-TAK INVEST AS

Lukket 18. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 18. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
63.653
NOK
Årsresultat 2021
3.275.743
NOK
Samlet egenkapital 2021
29.215.687
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
63.653
Samlet årsresultat
3.275.743
Samlede aktiver
44.655.961
Samlet gæld
15.440.274
Samlet egenkapital
29.215.687

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
63.653
Samlede driftsomkostninger
459.590
Driftsresultat
-395.937
Finansielle indtægter/omkostninger
3.684.332
Resultat før skat
3.288.395
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
12.652
Samlet årsresultat
3.275.743

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
27.581.243
Samlede omsætningsaktiver
17.074.718
Samlede aktiver
44.655.961
Kortfristet gæld
15.432.354
Langfristet gæld
7.920
Samlet gæld
15.440.274
Indskudt kapital
868.614
Overført overskud
28.347.073
Samlet egenkapital
29.215.687
Samlet egenkapital og gæld
44.655.961

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt