||
S

STORGATEN 1 AS876 855 712

Udlejning
Aktieselskab
Calmeyers gate 5 0183 OSLO, Norge

STORGATEN 1 AS

Lukket 20. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
27 år
- 28. okt. 1996 til 20. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
15.922.225
NOK
Årsresultat 2022
6.579.862
NOK
Samlet egenkapital 2022
16.918.617
NOK
Sidst opdateret: 5. jul. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
15.922.225
Samlet årsresultat
6.579.862
Samlede aktiver
67.087.626
Samlet gæld
50.169.009
Samlet egenkapital
16.918.617

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
15.922.225
Samlede driftsomkostninger
6.840.621
Driftsresultat
9.081.604
Finansielle indtægter/omkostninger
-637.351
Resultat før skat
8.444.253
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.864.391
Samlet årsresultat
6.579.862

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
60.708.404
Samlede omsætningsaktiver
6.379.222
Samlede aktiver
67.087.626
Kortfristet gæld
10.169.009
Langfristet gæld
40.000.000
Samlet gæld
50.169.009
Indskudt kapital
18.783.603
Overført overskud
-1.864.986
Samlet egenkapital
16.918.617
Samlet egenkapital og gæld
67.087.626

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt