||
R

RITL INVEST AS918 043 977

Udlejning
Aktieselskab
Brannstasjonsveien 10 4312 SANDNES, Norge

RITL INVEST AS

Lukket 10. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 14. nov. 2016 til 10. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
6.942.678
NOK
Årsresultat 2022
340.157
NOK
Samlet egenkapital 2022
544.284
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
6.942.678
Samlet årsresultat
340.157
Samlede aktiver
666.316
Samlet gæld
122.032
Samlet egenkapital
544.284

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
6.942.678
Samlede driftsomkostninger
6.507.815
Driftsresultat
434.863
Finansielle indtægter/omkostninger
1.311
Resultat før skat
436.174
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
96.017
Samlet årsresultat
340.157

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
666.316
Samlede aktiver
666.316
Kortfristet gæld
122.032
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
122.032
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
344.284
Samlet egenkapital
544.284
Samlet egenkapital og gæld
666.316

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt