||
T

TA-EIENDOM 2 AS815 344 782

Fast ejendom
Aktieselskab
Dronningens gate 14 7011 TRONDHEIM, Norge

TA-EIENDOM 2 AS

Lukket 14. maj 2025, Mangler regnskabsafslutningsdato
Investere og eie aksjer i andre selskap, kjøp og salg av fast eiendom, drive rådgivning innen byggbransjen, og det som naturlig hører til.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 6. maj 2015 til 14. maj 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
28.294.349
NOK
Årsresultat 2021
1.124.651
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.464.974
NOK
Sidst opdateret: 18. mar. 2025

Revisor-
Sidst opdateret: 17. okt. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
28.294.349
Samlet årsresultat
1.124.651
Samlede aktiver
17.392.432
Samlet gæld
15.927.458
Samlet egenkapital
1.464.974

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
28.294.349
Samlede driftsomkostninger
24.318.771
Driftsresultat
3.975.578
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.707.888
Resultat før skat
1.267.690
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
143.039
Samlet årsresultat
1.124.651

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
3.951.688
Samlede omsætningsaktiver
13.440.744
Samlede aktiver
17.392.432
Kortfristet gæld
227.458
Langfristet gæld
15.700.000
Samlet gæld
15.927.458
Indskudt kapital
800.000
Overført overskud
664.974
Samlet egenkapital
1.464.974
Samlet egenkapital og gæld
17.392.432

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom