||
E

EDU HOLDING AS999 044 379

Fast ejendom
Aktieselskab
Slinningsodden 48 6006 ÅLESUND, Norge

EDU HOLDING AS

Lukket 6. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 25. okt. 2012 til 6. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-18.196
NOK
Samlet egenkapital 2022
241.386
NOK
Sidst opdateret: 11. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-18.196
247.014
Samlede aktiver
284.136
698.638
Samlet gæld
42.750
439.056
Samlet egenkapital
241.386
259.582

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
18.196
17.158
Driftsresultat
-18.196
-17.158
Finansielle indtægter/omkostninger
0
264.172
Resultat før skat
-18.196
247.014
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-18.196
247.014

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
63.640
63.640
Samlede omsætningsaktiver
220.496
634.998
Samlede aktiver
284.136
698.638
Kortfristet gæld
42.750
439.056
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
42.750
439.056
Indskudt kapital
30.000
30.000
Overført overskud
211.386
229.582
Samlet egenkapital
241.386
259.582
Samlet egenkapital og gæld
284.136
698.638

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom