||
B

BREIVIK EIENDOM AS917 450 684

Udlejning
Aktieselskab
Sjukenesstranda 51 6037 EIDSNES, Norge

BREIVIK EIENDOM AS

Lukket 19. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 4. aug. 2016 til 19. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.856.607
NOK
Årsresultat 2022
827.075
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.297.601
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.856.607
Samlet årsresultat
827.075
Samlede aktiver
10.095.099
Samlet gæld
8.797.498
Samlet egenkapital
1.297.601

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.856.607
Samlede driftsomkostninger
509.486
Driftsresultat
1.347.121
Finansielle indtægter/omkostninger
-286.762
Resultat før skat
1.060.358
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
233.283
Samlet årsresultat
827.075

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.427.149
Samlede omsætningsaktiver
667.950
Samlede aktiver
10.095.099
Kortfristet gæld
881.702
Langfristet gæld
7.915.796
Samlet gæld
8.797.498
Indskudt kapital
90.000
Overført overskud
1.207.601
Samlet egenkapital
1.297.601
Samlet egenkapital og gæld
10.095.099

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt