||
G

GUDIMS UTLEIE OG HYTTEGREND AS964 131 732

Udlejning
Aktieselskab
Nørdre Øygardsvegen 38 3550 GOL, Norge

GUDIMS UTLEIE OG HYTTEGREND AS

Lukket 9. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 20. feb. 1995 til 9. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
2.139.211
NOK
Årsresultat 2020
1.256.111
NOK
Samlet egenkapital 2020
2.379.463
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
2.139.211
Samlet årsresultat
1.256.111
Samlede aktiver
3.510.108
Samlet gæld
1.130.645
Samlet egenkapital
2.379.463

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
2.139.211
Samlede driftsomkostninger
428.290
Driftsresultat
1.710.922
Finansielle indtægter/omkostninger
100.503
Resultat før skat
1.610.419
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
354.308
Samlet årsresultat
1.256.111

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
1.616.340
Samlede omsætningsaktiver
1.893.768
Samlede aktiver
3.510.108
Kortfristet gæld
475.751
Langfristet gæld
654.893
Samlet gæld
1.130.645
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
2.279.463
Samlet egenkapital
2.379.463
Samlet egenkapital og gæld
3.510.108

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt