||
T

TRIO BOLIGBYGG AS915 207 995

Køb og salg
Aktieselskab
Holmeslettvegen 8 9021 TROMSDALEN, Norge

TRIO BOLIGBYGG AS

Lukket 19. februar 2025, Insolvensbehandling
Utvikling og salg av fast eiendom, herunder grunnarbeid, oppføring av bygninger.

Nøgleord

fast ejendomsalgutvikling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 9. apr. 2015 til 19. feb. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2018
114.100
NOK
Årsresultat 2018
-467.153
NOK
Samlet egenkapital 2018
-464.576
NOK
Sidst opdateret: 29. okt. 2024

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2018
Samlede driftsindtægter
114.100
Samlet årsresultat
-467.153
Samlede aktiver
14.177.842
Samlet gæld
14.642.418
Samlet egenkapital
-464.576

R&T

År2018
Samlede driftsindtægter
114.100
Samlede driftsomkostninger
144.752
Driftsresultat
-30.652
Finansielle indtægter/omkostninger
-568.262
Resultat før skat
-598.914
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-131.761
Samlet årsresultat
-467.153

Balanceoversigt

År2018
Samlede anlægsaktiver
6.123.226
Samlede omsætningsaktiver
8.054.616
Samlede aktiver
14.177.842
Kortfristet gæld
-114.708
Langfristet gæld
14.757.127
Samlet gæld
14.642.418
Indskudt kapital
26.717
Overført overskud
-491.293
Samlet egenkapital
-464.576
Samlet egenkapital og gæld
14.177.842

Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt