||
F

FLORIDA EIENDOM INVEST AS992 420 065

Udlejning
Aktieselskab
c/o Colliers Asset Management AS Dronning Mauds gate 3 0250 OSLO, Norge

FLORIDA EIENDOM INVEST AS

Lukket 16. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 15. mar. 2008 til 16. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
16.640.775
NOK
Samlet egenkapital 2022
16.885.569
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
16.640.775
Samlede aktiver
16.916.708
Samlet gæld
31.139
Samlet egenkapital
16.885.569

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
270.945
Driftsresultat
-270.945
Finansielle indtægter/omkostninger
16.911.720
Resultat før skat
16.640.775
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
16.640.775

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
16.916.708
Samlede aktiver
16.916.708
Kortfristet gæld
31.139
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
31.139
Indskudt kapital
143.000
Overført overskud
16.742.569
Samlet egenkapital
16.885.569
Samlet egenkapital og gæld
16.916.708

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt