||
Z

ZARA EIENDOM AS837 543 762

Udlejning
Aktieselskab
Bogavegen 6 7725 STEINKJER, Norge

ZARA EIENDOM AS

Lukket 2. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 2. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
2

Økonomi

Årsresultat 2021
3.322.502
NOK
Samlet egenkapital 2021
16.555.104
NOK
Sidst opdateret: 12. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
3.322.502
Samlede aktiver
19.041.635
Samlet gæld
2.486.531
Samlet egenkapital
16.555.104

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
1.235.905
Driftsresultat
-1.235.905
Finansielle indtægter/omkostninger
4.536.809
Resultat før skat
3.300.904
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-21.598
Samlet årsresultat
3.322.502

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
12.154.400
Samlede omsætningsaktiver
6.887.235
Samlede aktiver
19.041.635
Kortfristet gæld
2.368.696
Langfristet gæld
117.835
Samlet gæld
2.486.531
Indskudt kapital
1.546.320
Overført overskud
15.008.784
Samlet egenkapital
16.555.104
Samlet egenkapital og gæld
19.041.635

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt