||
N

NYE NORDNES INVEST AS919 767 227

Udlejning
Aktieselskab
Nordnesvegen 33 6905 FLORØ, Norge

NYE NORDNES INVEST AS

Lukket 30. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 21. okt. 2017 til 30. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
426.024
NOK
Årsresultat 2022
20.699
NOK
Samlet egenkapital 2022
181.365
NOK
Sidst opdateret: 20. sep. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
426.024
Samlet årsresultat
20.699
Samlede aktiver
199.929
Samlet gæld
18.564
Samlet egenkapital
181.365

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
426.024
Samlede driftsomkostninger
407.195
Driftsresultat
18.829
Finansielle indtægter/omkostninger
10.296
Resultat før skat
29.125
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
8.426
Samlet årsresultat
20.699

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
199.929
Samlede aktiver
199.929
Kortfristet gæld
18.564
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
18.564
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
151.365
Samlet egenkapital
181.365
Samlet egenkapital og gæld
199.929

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt