RA BOLIG OG EIENDOM AS
Lukket 25. november 2024, Mangler obligatorisk revisorRA BOLIG OG EIENDOM AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Eiendomsutvikling, oppføring og salg av boliger og annen fast eiendom
og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
Bedriftsrådgiving.
og annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette samt
- Driftstid
- 11 år
- - 9. jul. 2013 til 25. nov. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 4.214.326
- NOK
- Årsresultat 2021
- -130.497
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -2.904.780
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RA | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RA | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 8. nov. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 4.214.326 |
Samlet årsresultat | -130.497 |
Samlede aktiver | 6.348.899 |
Samlet gæld | 9.253.678 |
Samlet egenkapital | -2.904.780 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 4.214.326 |
Samlede driftsomkostninger | 4.125.043 |
Driftsresultat | 89.283 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -219.780 |
Resultat før skat | -130.497 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -130.497 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 4.701.121 |
Samlede omsætningsaktiver | 1.647.778 |
Samlede aktiver | 6.348.899 |
Kortfristet gæld | 4.962.291 |
Langfristet gæld | 4.291.387 |
Samlet gæld | 9.253.678 |
Indskudt kapital | 3.020.000 |
Overført overskud | -5.924.780 |
Samlet egenkapital | -2.904.780 |
Samlet egenkapital og gæld | 6.348.899 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt