||
A

AS STECO911 673 592

Udlejning
Aktieselskab
Sandvenv 18 5600 NORHEIMSUND, Norge

AS STECO

Lukket 17. juli 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 17. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
682.640
NOK
Årsresultat 2021
181.583
NOK
Samlet egenkapital 2021
667.594
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
682.640
Samlet årsresultat
181.583
Samlede aktiver
1.376.524
Samlet gæld
708.930
Samlet egenkapital
667.594

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
682.640
Samlede driftsomkostninger
425.482
Driftsresultat
257.158
Finansielle indtægter/omkostninger
-23.795
Resultat før skat
233.363
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
51.780
Samlet årsresultat
181.583

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
3.143
Samlede omsætningsaktiver
1.373.381
Samlede aktiver
1.376.524
Kortfristet gæld
708.930
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
708.930
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
567.594
Samlet egenkapital
667.594
Samlet egenkapital og gæld
1.376.524

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt