||
C

CRAFT AS986 997 660

Udlejning
Aktieselskab
Hovedgata 77 4900 TVEDESTRAND, Norge

CRAFT AS

Lukket 14. august 2025, Mangler obligatorisk revisor
Forvaltning av eiendom og aksjer samt import/eksport, undervisning og alt som naturlig faller under disse.
Eiendom, utleie, undervisning, import/eksport.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 30. jun. 2004 til 14. aug. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
1.382.065
NOK
Årsresultat 2020
732.090
NOK
Samlet egenkapital 2020
245.867
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
1.382.065
Samlet årsresultat
732.090
Samlede aktiver
8.394.950
Samlet gæld
8.149.084
Samlet egenkapital
245.867

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
1.382.065
Samlede driftsomkostninger
120.031
Driftsresultat
1.262.034
Finansielle indtægter/omkostninger
-529.944
Resultat før skat
732.090
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
732.090

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.894.950
Samlede omsætningsaktiver
3.500.000
Samlede aktiver
8.394.950
Kortfristet gæld
265.616
Langfristet gæld
7.883.468
Samlet gæld
8.149.084
Indskudt kapital
11.149.970
Overført overskud
-10.904.103
Samlet egenkapital
245.867
Samlet egenkapital og gæld
8.394.950

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt