||
F

FAINÆNSSELSKABET JAMES AS967 517 852

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Marius Brattgjerd Eivind Ahlbergs veg 2 7055 RANHEIM, Norge

FAINÆNSSELSKABET JAMES AS

Lukket 24. maj 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 24. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
5

Økonomi

Årsresultat 2021
-1.544.316
NOK
Samlet egenkapital 2021
22.166.793
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-1.544.316
Samlede aktiver
31.920.199
Samlet gæld
9.753.406
Samlet egenkapital
22.166.793

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
1.899.378
Driftsresultat
-1.899.378
Finansielle indtægter/omkostninger
355.062
Resultat før skat
-1.544.316
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.544.316

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
29.496.670
Samlede omsætningsaktiver
2.423.529
Samlede aktiver
31.920.199
Kortfristet gæld
2.987.665
Langfristet gæld
6.765.741
Samlet gæld
9.753.406
Indskudt kapital
868.560
Overført overskud
21.298.233
Samlet egenkapital
22.166.793
Samlet egenkapital og gæld
31.920.199

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom